REGULACJE DOTYCZĄCE KWALIFIKACYJNYCH KURSÓW ZAWODOWYCH
NAUKA W KKZ JEST BEZPŁATNA!
|
Kwalifikacyjny kurs zawodowy (KKZ) to nowoczesna i bezpłatna forma kształcenia adresowana do osób dorosłych zainteresowanych uzyskaniem lub uzupełnianiem konkretnej wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Jest to bardzo elastyczny system kształcenia, który umożliwia w krótkim czasie przygotowanie się do pracy na stanowisku wymagającym określonych kwalifikacji i wiedzy, a tym samym sprostanie oczekiwaniom pracodawcy.
Nasza ofertę kierujemy do osób, które myślą o:
-
zmianie kwalifikacji zawodowych
-
zdobyciu nowego zawodu
-
zmianie pracy
-
otworzeniu własnej działalności gospodarczej
-
nabyciu uprawnień rolniczych (zakup ziemi, projekty unijne itp. )
|
ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH CKZ w ŚWIDWINIE oferuje:
KURS KWALIFIKACYJNY HGT.02: PRZYGOTOWANIE I WYDAWANIE DAŃ (w zawodzie KUCHARZ) KURS KWALIFIKACYJNY HGT.12: ORGANIZACJA ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH (w zawodzie TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH)
KURS KWALIFIKACYJNY ROL.02: EKSPLOATACJA POJAZDÓW, MASZYN,URZĄDZEŃ I NARZĘDZI STOSOWANYCH W ROLNICTWIE UPRAWNIENIA ROLNICZE (w zawodzie MECHANIK OPERATOR POJAZDÓW I MASZYN ROLNICZYCH )
KURS KWALIFIKACYJNY ROL.08: EKSPLOATACJA SYSTEMÓW MECHATRONICZNYCH STOSOWANYCH W ROLNICTWIE (w zawodzie TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI) UPRAWNIENIA ROLNICZE
UWAGA : ZAWÓD TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI UZYSKUJEMY PO UKOŃCZENIU OBU KWALIFIKACJI (dwa kursy tj. ROL.02 plus ROL.08)
PO PIERWSZEJ KWALIFIKACJI (jeden kurs ROL.02) UZYSKUJE SIĘ ZAWÓD MECHANIKA-OPERATORA POJAZDÓW I MASZYN ROLNICZYH
Obak kursy dają uprawnienia rolnicze tylko w innym zakresie tzn. inne do zakupu ziemi (wystarczy ROL.02) inne do dotacji unijnych (obowiązkowo ROL.02 i ROL.08)
|
I. FORMA KSZTAŁCENIA Kwalifikacyjny kurs zawodowy jest formą kształcenia pozaszkolnego prowadzony w formie skróconego programu nauczania na KKZ uwzględniającą podstawę programową kształcenia w zawodach, w zakresie jednej kwalifikacji. Kwalifikacyjny kurs zawodowy kończy się zaliczeniem. Osoba, która uzyskała zaliczenie otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego, co umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zawodzie w zakresie tej kwalifikacji. Osoba, która zdała egzamin potwierdzający kwalifikację w zawodzie w zakresie tej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo, a osoba, która zdała egzaminy z zakresu wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie oraz posiada poziom wykształcenia wymagany dla danego zawodu (zasadnicze, średnie), otrzymuje DYPLOM potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. Świadectwo i Dyplom wydaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. |
II. SPOSÓB ORGANIZACJI KSZTAŁCENIA Kwalifikacyjny kurs zawodowy jest organizowany w trybie zaocznym (sobota, niedziela). Za przebieg i organizację kursu odpowiedzialny jest organizator kształcenia tj. ZSR CKZ im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie. Organizator dopuszcza możliwość zawieszenia zajęć na określonym kursie kwalifikacji zawodowych z powodu mniejszej ilości słuchaczy tj. poniżej 20 osób. |
III. REKRUTACJA Do kursu może przystąpić każdy chętny który ukończył 18 lat bez względu na wykształcenie. Osoba chcąca rozpocząć naukę na kwalifikacyjnym kursie zawodowym składa formularz zgłoszeniowy o przyjęcie na kwalifikacyjny kurs zawodowy, załączając kopię świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu (lekarz medycyny pracy). Wszystkie dokumenty znajduję sie w zakładce DOKUMENTY DO POBRANIA. Zapisy trwają zawsze do połowy września . Kursy zaczynają się w semestrze jesiennym - koniec września lub zimowym - koniec stycznia, w zależności od ilości chętnych.
|
IV. CZAS TRWANIA KSZTAŁCENIA Czas trwania kwalifikacyjnego kursu zawodowego obejmuje okres niezbędny do zrealizowania treści programowych przedmiotów przewidzianych w programie nauczania (uwzględniając podstawę programową kształcenia w ramach kwalifikacji zawodowych). Obecnie odbywa się on w ciągu PÓŁTORA ROKU (trzy semestry).
|
V. SPOSÓB UZYSKIWANIA ZALICZEŃ
W toku realizacji programu kształcenia prowadzi się ocenianie bieżące, rozumiane jako zaliczanie poszczególnych przedmiotów/jednostek modułowych (sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy i umiejętności będących przedmiotem nauczania teoretycznego i praktycznego). Warunki uzyskania zaliczenia ustala osoba prowadząca zajęcia z danego przedmiotu/jednostki modułowej (ustalone wcześniej z dyrektorem). Uzyskaniem zaliczenia przez słuchacza jest otrzymanie pozytywnej oceny ze sprawdzianu wiedzy i umiejętności w formie ustnej, pisemnej, praktycznej lub na odległość przez platformę edukacyjną. Praktyka zawodowa - obowiązuje tylko kursy w zawodach z poziomu technika tj. HGT.12 oraz ROL.08 - Zaliczenia dokonuje się na podstawie przedstawionej dokumentacji o ukończeniu praktyki. Zestaw dokumentów dostępny na stronie szkoły w zakładce dokumenty do pobrania lub w siedzibie szkoły.
Każdy Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy kończy się zaliczeniem. Osoba, która uzyskała zaliczenie ze wszystkich przedmiotów/jednostek modułowych oraz rozliczyła się z praktyki zawodowej, otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego, co umożliwia przystąpienie do państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikację w zawodzie w zakresie tej kwalifikacji. Tylko uzyskanie dyplomu (zdanie egzaminów państwowych) daje słuchaczowi zawód a tym samym uprawnienia rolnicze.
|
Sekretariat Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych telefon: 94 3652582 telefon kom.: 539 960 295 e-mail: kkzzsrckp@interia.pl pok. 006 lub 009, parter
Godziny przyjmowania interesantów poniedziałek - piątek: 07:00 - 15:00 sobota: nieczynne niedziela: nieczynne
|
Nasz adres: Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego im. Stefana Żeromskiego ul. Szczecińska 88 ; 78-300 Świdwin
Formularz zgłoszeniowy
|