rekrutacja Egzamin zawodowe Egzamin zawodowe
Aktualności
Turniej Piłki Ręcznej
Data dodania: 11.10.2018 r.

Obrazy: pika_rczna-turniej.jpg

Mnożymy dobro
Data dodania: 11.10.2018 r.

MNOŻYMY DOBRO 

 

W sobotę  6 października w Koszanowie  pod hasłem „Łączymy siły dla rodziny z Pałacu” odbył się Festyn Charytatywny.  Młodzież Szkolnego Koła Wolontariatu z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie zaangażowała się w zbiórkę na rzecz pogorzelców.

 

Dwa tygodnie wcześniej wolontariusze naszej szkoły zorganizowali zbiórkę fantów na loterię, które przekazali  Komitetowi Społecznemu w Koszanowie. Dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli nasze Koło.

Klasy 2 i 3 BSIS Kucharz pod okiem pani Renaty Met  na zajęciach praktycznych upiekły ciasteczka, które także zostały przekazane na Festyn. Serdecznie dziękujemy młodzieży  i  Pani Profesor.
27 września  w Brzeżnie w biegu charytatywnym  wzięły udział: Monika Padykuła i Weronika Peplińska z klasy 3A TŻiUG. Dziewczyny roznosiły także  ulotki  informujące o Festynie Charytatywnym.
Obrazy newsów: 2018wolontariat1.jpg
Obrazy newsów: 2018wolontariat2.jpg

 

Szczególnie zaangażowani w akcję byli :

Z klasy 3A TŻ IUG

Natalia Nowakowksa, Natalia Stępień;

Z Klasy I B TŻ IUG

Joanna Cichewicz, Gabriela Szylak, Wiktoria Śmigielska, Wiktor Dymek.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas w sobotnie popołudnia, pomoc i życzliwość.

 

                                Opiekunki SKW :   K.Borna i M.Klekowiecka

Obrazy newsów: 2018wolontariat3.jpg

Obrazy newsów: 2018wolontariat4.jpg

Obrazy newsów: 2018wolontariat5.jpg

 

Obrazy newsów: 2018wolontariat7.jpg

Zaproszenie
Data dodania: 25.09.2018 r.

W imieniu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty serdecznie zapraszam do udziału w konkursie pn. „Cztery pory roku z zabytkami województwa zachodniopomorskiego” wszelkie informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie

http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/konkurs-zachodniopomorskiego-kuratora-oswiaty-pt-cztery-pory-roku-z-zabytkami-wojewodztwa-zachodniopomorskiego/

 

Z wyrazami szacunku
Agata Witkowska
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
Wydział Informacji i Promocji
tel. 91 442 75 38
"100 potraw na 100-lecie Niepodległości"
Data dodania: 25.09.2018 r.

Obrazy newsów: listop2018.jpg

"100 potraw na 100-lecie Niepodległości"

W ZSR CKP w Świdwinie w klasach Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w ramach 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęła się nauka poznawania i gotowania potraw charakterystycznych dla okresu dwudziestolecia międzywojennego. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli zajęć praktycznych technologii gastronomicznej zgłębiają techniki  wyrabiania ciasta na pyszne dania mączne i nie tylko! 

Kuchnia tego okresu była zróżnicowana i eklektyczna- łączyła w sobie polską tradycje wyrosłą na gruncie szlacheckim, elementy kultury kresowej, francuską nutę i zapożyczenia z kuchni żydowskiej. Była wielosmakowa i różnobarwna. Przechodziła też gwałtowne przeobrażenia wymuszone nowymi warunkami ekonomicznymi i rozwojem cywilizacyjnym. Zwłaszcza w miastach polubiono nowoczesne, proste i szybkie potrawy,zgodne z zaleceniami dietetyków. Kuchnia ziemiańska zmieniała się wolniej. Tu nadal gotowano- tłusto,ciężko i pracochłonnie- choć zapewne bardzo smacznie. Potrawy miały być pożywne. Nie kładziono również zbyt dużego nacisku na różnorodność przypraw – królowały głównie sól i pieprz. Do smażenia używano masła oraz smalcu Wśród zamożniejszej części naszych rodaków popularnością cieszyły się również wszelkie potrawy mięsne i rybne: dziczyzna, ptactwo, śledzie, węgorze, liny, karpie, szczupaki, sumy, łososie czy sandacze, a także raki. Zupa z tych ostatnich była jednym z najbardziej lubianych, a przy tym bardzo wykwintnych i eleganckich dań. Nie gardzono także tak dyskusyjnymi produktami jak flaczki oraz móżdżek. Jednocześnie dwudziestolecie międzywojenne było czasem, w którym wytworne damy zaczęły zwracać uwagę na to, co jedzą, ponieważ w wyższych sferach zapanowała moda na szczupłe i wysportowane ciała. W związku z tym część osób zwróciła się ku potrawom jarskim, uchodzącym za zdrowsze i lżejsze. Choć Polacy nie bali się sięgania po nieco egzotyczne składniki, gustowali przede wszystkim w rodzimej kuchni oraz znajomych smakach. Zatem też ,nasi wychowankowie z wielką radością i zapałem wracają do swojskich, ulubionych potraw „jak u mamy”.         

                                                 Małgorzata Sokołowska

Obrazy newsów: listop12018.jpg

Obrazy newsów: listop22018.jpg

Obrazy newsów: listop32018.jpg

Obrazy newsów: listop42018.jpg

Obrazy newsów: listop52018.jpg

Obrazy newsów: listop62018.jpg

Obrazy newsów: listop72018.jpg

Obrazy newsów: listop82018.jpg


KURSY KWALIFIKACYJNE
Data dodania: 24.09.2018 r.

UWAGA SŁUCHACZE KWALIFIKACYJNYCH KURSÓW ZAWODOWYCH!!!

PIERWSZE ZAJĘCIA ODBĘDĄ SIĘ 29-30.09.2018r. 

 SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM  ORAZ PLAN ZAJĘĆ
NA SEMESTR PIERWSZY W ROKU SZKOLNYM 2018/19
JEST DOSTĘPNY
W ZAKŁADCE KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

Wydział zaoczny
Data dodania: 18.09.2018 r.

UWAGA SŁUCHACZE
Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych!!

Pierwszy zjazd oraz kolejne na sem. III i V w roku szkolnym 2019-2020  jest już dostępny w zakładce LODD