rekrutacja Egzamin zawodowe Egzamin zawodowe
Aktualności
Zjazd Absolwentów
Data dodania: 11.05.2018 r.

tekst alternatywny

Eliminacje okręgowe XLII edycji OWiUR w Pyrzycach
Data dodania: 09.05.2018 r.

Eliminacje okręgowe XLII edycji OWiUR w Pyrzycach

W rywalizacji uczestniczyło 121 uczniów z 25 szkół średnich, którzy wystartowali w 7 blokach tematycznych: agrobiznes, architektura krajobrazu, mechanizacja rolnictwa, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, gastronomia oraz technologia żywności.

Uczniowie ZSR CKP Świdwin wzięli udział w trzech blokach Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 

Blok: MECHANIZACJA ROLNICTWA

Perduta Jan Jakub               kl. IV B TMR

Makowski Radosław            kl. IV A TMR

Staszkiewicz Dawid              kl. II A TMR

                                                       Opiekun Mirosław Sobolak

Blok: GASTRONOMA

Panasz Paulina                     kl IV A TŻiUG

Maląg Marlena                     kl III A TŻiUG

Szwabis Julia                        kl III A TŻiUG

                                                           Opiekun Zofia Kłos

Blok: AGROBIZNES

Żłobicki Wojciech                 kl II TE

Jakóbowska Sabina                         kl II TE

Krawczyński Norbert          kl II TE

Majchler Damian                 kl II TE

                                                       Opiekun Zbigniew Bogacz

Eliminacje okazały się sukcesem dla naszych uczniów. Zdobyliśmy 1 i 2 miejsce w bloku mechanizacja oraz 1 miejsce w bloku gastronomia

 

Finalistami okręgowej olimpiady z ZSR CKP Świdwin zostali:

 

MECHANIZACJA ROLNICTWA:

1. Perduta Jan Jakub           - 103 pkt.

2. Makowski Radosław         - 99 pkt.

 

GASTRONOMIA:

1. Panasz Paulina    -   111 pkt.

 Nasi finaliści będą reprezentowali szkołę na eliminacjach centralnych XLII edycji OWiUR , które odbędą się w dniach 7-8 czerwca na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Dodatkowe wyróżnienia

 Uczennica Panasz Paulina została wyróżniona nagrodą Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie za uzyskanie najwyższej punktacji we wszystkich blokach w eliminacjach okręgowych XLII OWiUR w Pyrzycach.

 

Uczniowie: Paulina Panasz, Perduta Jan Jakub i Żłobicki Wojtek  otrzymali również nagrody od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za uzyskanie najwyższej punktacji z części pisemnej dla uczniów z województwa zachodniopomorskiego

 Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 Z. Kłos


Obrazy newsów: 2018_pyrzyce.jpg

Obrazy newsów: 2018pyrzyce1.jpg

Obrazy newsów: 2018pyrzyce2.jpg

Obrazy newsów: 2018pyrzyce3.jpg

Obrazy newsów: 2018pyrzyce4.jpg

Obrazy newsów: 2018pyrzyce5.jpg

Obrazy newsów: 2018pyrzyce6.jpg

Święta majowe czyli 1,2 i 3 maja w ZSR CKP w Świdwinie
Data dodania: 06.05.2018 r.

Święta majowe czyli 1,2 i 3 maja w ZSR CKP w Świdwinie

Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości uświetniających  najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Warto pielęgnować tradycje narodowe i eksponować publicznie symbole naszego państwa, dlatego też młodzież ZSR CKP w Świdwinie po raz kolejny zaprezentowała swoje zdolności artystyczne przygotowując tablice upamiętniające.

Międzynarodowe Święto Pracy to święto obchodzone corocznie 1 maja dla upamiętnienia i uznania osiągnięć klasy robotniczej. W Polsce dzień ten jest świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy.

Święto zostało ustanowione w 1889 r. na pierwszym kongresie Drugiej Międzynarodówki, który to miał miejsce w Paryżu. Miało ono upamiętniać masakrę robotników, do której doszło w 1886 r w, Chicago podczas demonstracji przeciw złym warunkom pracy, a w szczególności przeciw zbyt długiemu czasowi pracy. W Polsce pierwsze obchody Święta Pracy miały miejsce już w 1890 r. i były zorganizowane (wbrew zaborcom) przez działaczy Socjalno-Rewolucyjnej Partii Proletariat. Późniejsze obchody święta również inicjowane były głównie przez partie i organizacje socjalistyczne. Po II Wojnie Światowej święto obchodzono bardzo hucznie poprzez organizowanie różnego rodzaju pochodów, wieców i spotkań, podczas których eksponowano hasła o treści politycznej i ideologicznej.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypada  2 maja i ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.Ustawa określa, że barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony. Na prostokątnych flagach układa się je w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości. Górny pas jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.Polska flaga istnieje w dwóch postaciach – poza flagą biało-czerwoną używana jest także flaga z godłem Rzeczpospolitej umieszczonym pośrodku białego pasa.

3 Maja to dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski. 3 maja jest rocznicą upamiętniającą przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.  Pierwsza spisana ustawa zasadnicza w Europie – była próbą reformy ustroju Rzeczypospolitej po jej pierwszym rozbiorze. Zapewniała prawa polityczne szlachcie i mieszczanom, brała pod opiekę chłopów. Znosiła liberum veto i wolną elekcję. Wprowadzała podział władzy na ustawodawczą, sądowniczą i wykonawczą, tę ostatnią składając w ręce króla i tzw. Straży Praw, zwiększała też liczebność armii. Od chwili uchwalenia Konstytucja stała się symbolem dążeń do odzyskania niepodległości i suwerenności Rzeczypospolitej, niezależnie od przeszkód wewnętrznych i zagrożeń zewnętrznych.

Wszystkim tym wydarzeniom poświęcone są tablice przygotowane przez uczniów klas II i III ZSR CKP. Młodzież przeprowadza nas przez karty  i  obrazy historii Polski, których nie wolno zapomnieć, ale należy je z szacunkiem pielęgnować już od najmłodszych lat. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi  w Majowe Święta Narodowe . 

   M. Sokołowska

Obrazy: maj1.jpg

Obrazy: maj2.jpg

Obrazy: maj3.jpg

Obrazy: maj4.jpg

Grupa medyczna w Koszalinie
Data dodania: 06.05.2018 r.

Dnia 14.04.2018 roku w Koszalinie odbyły się XXVI Rejonowe i Strefowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Konkurencje rozgrywały się w Dolinie Sportowej.  Szkolna Grupa Medyczna w składzie: Małgorzata Bujak – kapitan, Agnieszka Rymsza, Michał Peczkis, Natalia Wiśniewska oraz Ewelina Maryńczak musieli pomóc poszkodowanemu z rozległymi oparzeniami, urazem twarzy, zmierzyli się również ze  złamaniami, resucytacją czy wypadkiem komunikacyjnym.

Serdeczne podziękowania należą się Panu Pawłowi Chowaniec za poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę oraz Panu Mariuszowi Milanowiczowi, który sprawuje opiekę nad kołem ze strony szkoły .

 REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY ZAJĘŁA II MIEJSCE.

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Obrazy: med1.jpg

Obrazy: med2.jpg

Obrazy: med3.jpg

Obrazy: med4.jpg

W języku Szekspira
Data dodania: 06.05.2018 r.

W języku Szekspira

Gościnne mury świdwińskiego zamku po raz szesnasty były świadkiem dorocznego spotkania młodych, utalentowanych ludzi z powiatów świdwińskiego i łobeskiego. Przybyli oni do Sali Widowiskowej, by zaprezentować komisji i zgromadzonej publiczności swoje talenty recytatorskie i wokalne, a jednocześnie biegłość we władaniu językiem angielskim.

W tym roku w rywalizacji wzięło udział 23 uczestników – głównie solistów, ale były także duety i zespół muzyczny. Młodzi artyści reprezentowali szkoły średnie i gimnazja ze Świdwina, Łobza, Reska, Brzeżna, Radowa Małego i Połczyna Zdroju. Poza konkursem wystąpili uczniowie ZSR CKP, którzy przygotowali krótkie scenki kabaretowe.

Jak co roku konkursowe prezentacje oceniało sześcioosobowe jury. Swoich ulubieńców wskazała także publiczność. Wystąpieniem w kategorii wiersz najbardziej zachwyciła Dominika Zachoszcz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdwinie. Kolejne lokaty zajęli: Łukasz Muca (ZSR CKP w Świdwinie) i Adrianna Szcześniak (Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół w Resku).

Spośród śpiewających gimnazjalistów najwięcej punktów od jury uzyskała Aleksandra Buksa z Łobza. Tuż za nią uplasowała się jej szkolna koleżanka, Patrycja Sulejewska. Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Romaszce z Reska.

Rywalizację uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrał Michał Wąsowicz-Piekarski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdwinie. Drugie miejsce zajął Natan Murlik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie Zdroju, zaś trzecia była Martyna Kępa z ZSR CKP w Świdwinie. W tym roku publiczność była wyjątkowo zgodna z oceną jury i w swoim głosowaniu wyróżniła tę samą trójkę młodych wykonawców.

Uczestnicy tegorocznej rywalizacji oprócz dyplomów i braw publiczności otrzymali także atrakcyjne nagrody rzeczowe. Było to możliwe dzięki wsparciu sponsorów, którzy od lat z życzliwością pomagają organizatorom. Są to: Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Urząd Miasta w Łobzie, Urząd Miasta w Świdwinie, Nadleśnictwo Świdwin, Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „Warta”, Zakład Elektromechaniki Pojazdowej ul. Sportowa w Świdwinie, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Karpol” w Karlinie, sklep RTV/AGD „Neonet” w Świdwinie, sklep papierniczy „Almako” w Świdwinie, Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie, salon meblowy „Jard” w Świdwinie, księgarnia „Trio” w Świdwinie, Amar sp. z o.o., właściciel sklepu „Intermarche”, Bank BGŻ BNP Paribas w Świdwinie, Zakład Przetwórstwa Spożywczego „Solar” w Świdwinie, SEC Łobez, Lokalna Grupa Działania Powiatu Świdwińskiego, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Bionica” Pracownia Bioart w Rosnowie.

Serdecznie gratulujemy młodym artystom talentów i umiejętności. Dziękujemy, że zechcieli wystąpić przed świdwińską publicznością i poddać się ocenie jury. Mamy nadzieję, że udział w konkursie był dla nich nie tylko rywalizacją, ale też przygodą i dobrą zabawą. Do zobaczenia za rok.

Obrazy: zamek1.jpg

Obrazy: zamek2.jpg

Obrazy: zamek3.jpg

Obrazy: zamek4.jpg

Obrazy: zamek5.jpg

INTERJĘZYKOWY FESTIWAL , KTÓRY ŁĄCZY!
Data dodania: 06.05.2018 r.

INTERJĘZYKOWY  FESTIWAL , KTÓRY  ŁĄCZY!

                  Już szósty raz, w naszej szkole, odbył się  Interjęzykowy Festiwal Znakomitości, którego pomysłodawcą i koordynatorem jest pani Magdalena Dembicka. To wyjątkowa impreza, która łączy uczniów różnych klas, mogących śpiewać, recytować czy prezentować krótkie scenki teatralne w różnych językach. 5 kwietnia w sali konferencyjnej, w internacie zebrało się 27 wykonawców przygotowanych do rywalizacji i oceny przez jury, w składzie: p. Anna Strzelecka –Knut (przewodnicząca komisji, ocena znajomości języka polskiego), p. Barbara Fidyk ( ocena prezentacji i ogólnego wrażenia artystycznego), p. Marzena Bokiej ( ocena znajomości języka niemieckiego), p. Patryk Żuczkowski  ( ocena dykcji i muzykalności). Uczestnicy śpiewali  piosenki i recytowali w języku polskim, angielskim i niemieckim. W kilkuosobowych zespołach przedstawiali skecze w języku angielskim. Prezentacje uczniów spotykały się z aplauzem publiczności. Wywoływały wiele radości, uśmiechu, zadumy. Mimo że stres ,,wiązał gardła’’ niektórym uczestnikom, atmosfera konkursu była bardzo przyjazna. Ostateczne, oceny jury w kategorii piosenka, wyłoniły zwycięzców: pierwsze miejsce zajęła Martyna Kępa z klasy IV b TŻ  (najlepiej przestawiając piosenki w języku polskim i angielskim). Natomiast drugie miejsce  Joanna Margiel z klasy I a TŻ a trzecie Marlena Maląg z klasy III TŻ. Najwięcej punktów od jury i pierwsze miejsce w kategorii wiersz otrzymał Łukasz Muca z klasy IV TI, recytując  fragmenty utworów W Szekspira. Za prezentacje wiersza drugie miejsce zajął Norbert Krawcinski z klasy II TE, a trzecie Katarzyna Bączkowska z II b TŻ. W konkursie przedstawiono trzy skecze. Pierwsze miejsce za scenkę ,,Tastes like apple juice” otrzymali uczniowie klasy IV a TŻ: Aleksandra Ostrowska, Damian Ogonowski, Marcin Kopaczewski, Karolina Lipińska i Katarzyna Skrzekut. Na szczególną uwagę zasługuje Maciej Kisły ( z klasy III TE)- to jedyny uczestnik, który z wielkim zaangażowaniem zaśpiewał trzy wybrane przez siebie piosenki w języku polskim, angielskim i niemieckim. Zebrani uczniowie byli pod wielkim wrażeniem jego występów –przyznając mu NAGRODĘ PUPLICZNOŚCI. Natomiast NAGRODĘ SPECJALNĄ otrzymała Agnieszka Rymsza z klasy IV a TŻ i UG za zaangażowanie i pracę  konferansjera w latach 2014-2018r. Najlepsi wykonawcy festiwalu czyli  Martyna Kępa, Joanna Margiel, Marlena Maląg, Łukasz Muca i Norbert Krawczyński zakwalifikowali się do finału XVI Międzypowiatowego Konkursu Piosenki i Poezji Angielskiej ( 11.04.).  Po przerwie, w trakcie której uczestnicy oglądali film, przegryzając przygotowane słodkości, zostały ogłoszone wyniki konkursu. . Różnorodne nagrody wręczył pan dyrektor Maciej Zbieg. Zostały wylosowane również liczne nagrody dla głosującej publiczności. Ten fantastyczny festiwal daje uczniom możliwość poznania nowych tekstów literackich, przełamania tremy, zapoznania nowych kolegów i koleżanek. W atmosferze wzajemnej życzliwości, każdy chętny uczeń, może zaprezentować swoje umiejętności.

Obrazy: inter1.jpg

Obrazy: inter2.jpg

Obrazy: inter3.jpg

Obrazy: inter4.jpg